į pradžią turinys susisiekite  
EM Gyvulininkystei » EM panaudojimas kiaulių auginime

EM technologija kiaulėms

 

EM probiotiko vartojimas gali būti suskirstytas į du būdus:

1. Panaudojimas kaip pašarų papildas šėrimui, siekiant optimizuoti virškinimą ir užpildyti virškinamąjį traktą naudinga mikroflora.

2. Aplinkos praturtinimas naudingais mikroorganizmais, todėl sumažina infekcijų ir ligų sukėlėjų dauginimąsi, kurie gali pridaryti nemažai žalos kiaulių auginime.

 

Norėdami gauti pilną efektą naudojant veiksmingų mikroorganizmų kultūras,  derėtų derinti abu šiuos aspektus ir rūpintis tiek šėrimu tiek ir mikrobų dezinfekcija.

 

PRIVALUMAI:

Paršeliams: (gerinant virškinamąjį traktą, sumažinti kritimų skaičių):

 

Dėl stabilios virškinimo trakto mikrofloros nebelieka patogeninių bakterijų,  kurios sukelia viduriavimo problemas.
Geresnis paros priesvoris.
Trumpesnis penėjimo ciklas.
Lengvesnis paršelių atjunkymas.
Paršeliai greičiau atjunkomi nuo paršavedės.

 

Kuiliams:

 

Pagerina pašarus, todėl nereikalingi parūgštintojai.
Geresnis paros priesvoris.
Reguliarus vartojimas žymiai sumažina išlaidas veterinarijai.
Kuiliai yra sveikesni ir geriau atlieka reprodukciją.

 

Paršavedėms:

 

Probiotinių padermių stimuliuojama imuninė sistema padidina antikūnų kraujyje ir atsparumą infekcijoms.
Nebelieka vidurių užkietėjimo po gimdymo, lengvesnis tuštinimasis.
Geresnis pašaro įsisavinimas, nes dėl pieno gamybos paršavedės pašaro turi gauti daugiau, kas įtakoja geresni paršelių augimą.
 EM probiotikas paveikia virškinimo sistema pasėdamas naudingą mikroflorą, kuri perduodama paršeliams žindymo metu, tuo pačiu metu slopina patogeninę mikroflorą (pvz. E. coli, Salmonella)
Gyvūnai yra ramesnis ir labiau subalansuoti.
EM probiotikas, kuris yra natūrali priemonė praturtinti ir stabilizuoti virškinimo mikroflorą, kuri yra atsakinga už tinkamą virškinimą. Jis stimuliuoja organizmo imunitetą ir slopina patogeninių bakterijų augimą per pieno rūgšties bakterijų ir mielių ląstelių veiklą.

EM probiotinis dozavimas:

. Per nujunkymo iki penėjimo laikotarpiu dedama į pašarus 7L / 1 toną mišinio

. Penimoms 5 litrai į 1 toną pašaro mišinio

. Paršavedėms 90 dienų laikotarpiu Nėštumas: 5 litrų / t pašaro mišiniui (5 dienas prieš ir po gimdymo dar 250 ml).

. paršavedėms 90 dienų nuo nėštumo: 10 litrų / t derinys

 

Dozavimas EM Bokashi probiotikas:

. Paršeliai: apsistojantys prie kanalo 10kg / tonai pašaro

. Per nujunkymą iki penėjimo laikotarpio dedami į pašarus 8 kg / tonai pašaro

. Penimoms:  5kg / tonai pašaro

. Paršavedėms  90 dienų nuo nėštumo: 5 kg / tonai pašaro (5 dienas prieš ir po gimimo 250ml papildomai be šerimų).

 

Kvapų mažinimas

Kenksmingos dujų priemaišos, esančios ūkinio apstato ore, daro didžiulę įtaką auginamų gyvūnų gerovei. Prie kenksmingų priemaišų priskirtinas ir anglies dioksidas, sieros vandenilis, amoniakas.

Amoniakas NH3 yra gerai vandenyje tirpstančios aitraus kvapo bespalvės intensyvios dujos. Ūkiniuose pastatuose jis atsiranda, skylant šlapalui, esančiam šlapime ir mažesniais kiekiais – išmatose, bei dėl atrajojančių gyvūnų virškinimo metu skrandžiuose susidarančių aminorūgščių. Amoniako koncentracija ūkinių pasatų ore priklauso ir nuo oro temperatūros ir drėgmės, ventiliacijos tipo, gyvūnų laikymo sistemos, atliekų šalinimo dažnumas, pakratų tipas. Amoniako žalingumas priklauso nuo poveikio laiko ir nuo šio junginio koncentracijos ore. 

Pirmiausiai amoniakas veika kvėpavimo takus, sukeldamas bronchitą, plaučių edemą, stiprų kosulį, dusulį. Be to, NH3 sukelia ragenos uždegimą, pūlingą konjunktyvitą. Jungdamasis su hemoglobinu, amoniakas sudaro junginį, vadinamą šarminiu hematinu. Šis junginys neigiamai veikia organizme deguonies pernešimo su krauju procesą.

Eksperimentas atliktas Krokuvos žemės ūkio universitete, pagal Dr. Kristoforo Pawlak tyrimą, gauti rezultatai, patvirtina, kad EM probiotiko veiksmingumas mažinant amoniako koncentracija tvarte.

Tyrimas buvo atliktas 65 m2 tvarte, kur  buvo laikoma 89 paskutinės augimo stadijos bekona. Pastate yra įrengta mechaninė vakuumo ventiliacinė sistema užtikrinti tinkamą orą pakeitimą.

Probiotikai yra produktai, kurių sudėtyje yra gyvų ir (arba) negyvų mikroorganizmų ir tiekia medžiagas, kurios prisideda prie mikrobų populiacijos stabilumo ir užkerta kelią pernelyg patogeninių mikroorganizmų dauginimuisi.

14 dienų buvo purškiami paukščiai 1 kartą per parą. Naudojant rankinį purkštuvą purkšta ant paukščių 20% EM probiotiko tirpalas santykiu 50 ml ant 1m2 pastato ploto. Žr. lentele Nr. 1. 

 

Taigi, probiotinis preparatas EM probiotikas veiksmingai sumažina amoniako koncentraciją, stabilizuoja gerųjų mikrobų populiaciją ir stabdo blogųjų mikroorganizmų, dalyvaujančių organinių medžiagų skaidymo procesuose, kurių galutinis produktas yra NH3, populiacijos didėjimą.