į pradžią turinys susisiekite  
EM (Efektyvus mikroorganizmai)

EM tai Efektyvus Mikroorganizmai -  tai probiotinėmis ir regeneracinėmis savybėmis pasižymintis naudingųjų mikroorganizmų derinys, kuriuos 1982 metais sukūrė japonų mokslininkas Dr. Teruo Higa.  Nuo to laiko EM naudojamas daugiau nei 120 pasaulio šalių.

 

 EM sudėtyje yra selekcijos būdu atrinkti lengviausiai prisitaikantys mikroorganizmai, kurie yra natūralioje gamtoje pasitaikančių mikroorganizmų derinys, kuriuos sudaro daugiau nei 80 veiksmingų mikroorganizmų kultūrų. Į šio preparato sudėtį įeina  pieno rūgšties bakterijos, fotosintetinės bakterijos, grybeliai ir mielės. Šis biologinis preparatas skatina humuso formavimąsi bei mikrofloros augimą dirvožemyje.

EM skatina augalų daigumą.
EM pagerina fizines, chemines ir biologines dirvožemio savybes bei slopina dirvožemio ligų sukėlėjus ir kenkėjus.
EM padidina augalų fotosintezės pajėgumą.
EM padidina organinių medžiagų kaip trąšos veiksmingumą.

 

Pagrindiniai dirvožemio kokybę bei derlingumą atspindintys parametrai yra humuso kiekis dirvožemyje, dirvožemio pH, dirvožemio mechaninė ir cheminė sudėtis bei dirvožemio mikroflora.

EM preparatas praturtina dirvą ir stimuliuoja dirvožemio mikrobiologinį aktyvumą, kuris yra ypatingai svarbus dirvožemio būklės ir derlingumo, taip pat augalų imuniteto ir augimo, veiksnys. Produkto veikimas pasireiškia naudingos dirvožemio mikrofloros vystimosi suaktyvinimu ir laukiamo poveikio nustatymu.